top of page
800x520_chromo2_2.png
tworzymy urządzenia jutra

Bluetooth Mesh - sieci mesh oparte o Bluetooth LowEnergy

Jeszcze niedawno Bluetooth kojarzył nam się wyłącznie z połączeniem dwóch urządzeń i przesyłania między nimi danych. Jednak rozwój technologiczny tej technologii sprawił, że być może już niedługo będziemy mogli wykorzystywać ją do wielu innych, złożonych rzeczy.

Mówimy tu o nowoczesnym rozwiązaniu Bluetooth Mesh, które wprowadza innowacyjne spojrzenie na dotychczasowe rozwiązania z zakresu połączeń bezprzewodowych. Dotychczas bowiem sieci łączyły się z jednym centralnym urządzenie, na zasadzie gwiazdy. W przypadku sieci Bluetooth Mesh poszczególne urządzenia łączą się ze sobą niezależnie, co daje praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji i łączenia.

Rozwiązanie to świetnie sprawdzi się zarówno w kontekście zastosowań przemysłowych, biurowych, jak również domowych (w ramach inteligentnego domu). Niewątpliwym atutem tej technologii jest wykorzystywanie modułu Bluetooth LowEnergy, który znacznie ogranicza energię niezbędną do przesyłu konkretnych danych. To z kolei oznacza, że akumulatorki w poszczególnych urządzeniach będą mogły działać dłużej na jednym ładowaniu.

bottom of page